Mija 14 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na mocy traktatu akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 roku w Atenach wraz z naszym krajem do Wspólnoty przystąpiło dziewięć państw, m.in. Czechy, Litwa, Węgry i Słowacja.>/strong>
Proces przystąpienia Polski poprzedziło referendum, gdzie Polacy odpowiadali na pytanie, czy wyrażają zgodę na przystąpienie Polski do UE. Pozytywnie odpowiedziało wtedy ponad 77 proc. głosujących.
W wystosowanym dziś komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych podkreśliło, że Polska jest najludniejszym i największym powierzchniowo krajem, który przystąpił do UE po 2004 roku.
„W całej Unii polska gospodarka jest 8 największą gospodarką, będąc jednocześnie jedną z najszybciej rozwijających się” – wskazano.
Poseł Dominik Tarczyński z sejmowej komisji ds. UE zauważył, że założyciele UE Alcide de Gasperi i Robert Schumann są kandydatami na ołtarze, ale ich idee zostały zaprzepaszczone, dlatego Unia musi powrócić do korzeni. Jak podkreśla, chciałby, aby UE trwała, ale żeby się zmieniała.
The EU as a totalitarian monster pic.twitter.com/6F1tMdR3Pz
— Voice of Europe (@V_of_Europe) 1 maja 2018
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!