Najnowsza ocena bezpieczeństwa żywnościowego w Gazie wykazała, że aż 96% ludzi boryka się z ekstremalnym poziomem głodu, podczas gdy prawie pół miliona żyje w katastrofalnych warunkach. To efekt celowych działań żydowskich nazistów.
96% Palestyńczyków z Gazy cierpi głód. Najnowsze dane opublikowane we wtorek raportu Klasyfikacji Zintegrowanego Bezpieczeństwa Żywnościowego wskazują, że w okresie od 1 maja do 15 czerwca br. około 2,13 miliona ludzi w Strefie Gazy doświadczyło ostrego głodu, sklasyfikowanego w fazie 3 IPC lub wyższej (kryzys lub coś gorszego), w tym prawie 343 000 osób, które doświadczyły katastrofalnego braku bezpieczeństwa żywnościowego (faza IPC 5).
„Raport Klasyfikacji Zintegrowanego Bezpieczeństwa Żywnościowego (IPC) na temat Strefy Gazy przedstawia surowy obraz utrzymującego się głodu i stwierdza, że 96 procent populacji stoi w obliczu poważnego braku bezpieczeństwa żywnościowego na poziomie kryzysowym lub wyższym (kategoria IPC 3+), przy czym prawie połowa milionów ludzi w katastrofalnych warunkach (kategoria IPC 5)” – stwierdziła agencja ONZ w oświadczeniu.
W raporcie zauważono, że w całej Strefie Gazy utrzymuje się wysokie ryzyko głodu, dopóki konflikt będzie trwał, tym bardziej, że w wyniku celowej polityki żydowskich nazistów, dostęp do pomocy humanitarnej jest stale ograniczany.
„Chociaż całe terytorium objęte jest stanem nadzwyczajnym (faza 4 IPC), ponad 495 000 ludzi (22 procent populacji) w dalszym ciągu boryka się z katastrofalnym poziomem bezpieczeństwa żywnościowego (faza 5 IPC)” – dodał IPC, będący inicjatywą wspólną z udziałem ponad 20 partnerów, w tym rządów, agencji ONZ i organizacji pozarządowych.
Izrael, który lekceważy rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ żądającą natychmiastowego zawieszenia broni, spotkał się z międzynarodowym potępieniem w związku z brutalną ofensywą na Gazę. Ponad osiem miesięcy po rozpoczęciu wojny izraelskiej rozległe połacie Gazy legły w gruzach pośród wyniszczającej blokady dla dostaw żywności, czystej wody i lekarstw.
Izrael został oskarżony o ludobójstwo przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. W swoim najnowszym orzeczeniu MTK nakazał Tel Awiwowi natychmiastowe zaprzestanie ataków na miasto Rafah na południu, gdzie ponad milion Palestyńczyków z północy znalazło schronienie.
Polecamy również: Skrajny lewak podpalił kościół w Nowym Sączu
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!