Artykuł o Michale Sz. ps. „Margot” na anglojęzycznej Wikipedii ma najwyższy poziom ochorony. Oznacza to, że w jego treść mogą ingerować wyłącznie administratorzy. Do kategorii tej przypisano zaledwie kilkadziesiąt stron – informuje portal TVP Info.
Takich kategorii jest 11. Najwyższy poziom ochrony ma kategoria F (Fully-protected), i to właśnie tą literą został oznaczony artykuł o Michale Sz. ps. „Margot”. Artykuły takie nie mogą być edytowane przez nikogo prócz administratorów. Anglojęzyczna Wikipedia ma 1130 administratorów. Większość spośród innych haseł może być edytowana przez prawie 40 miliony zarejestrowanych użytkowników Wikipedii. Do kategorii F wpisano zaledwie kilkadziesiąt stron, z czego zdecydowana większość to strony techniczne.
O agresywnym bojówkarzu Michale Sz. ps. „Margot” zrobiło się głośno, gdy po koniec czerwca demolował samochód fundacji pro-life i napadł na jej członka; nagranie ze zdarzenia jest dostępne w internecie. Miesiąc później miał uczestniczyć w profanacjach warszawskich pomników, w tym figury Jezusa przed kościołem św. Krzyża. W sierpniu doszło do zatrzymania Michała Sz. Przeciwko jego aresztowaniu przez policję protestowali przedstawiciele środowisk LGBT zgromadzeni przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciwko Homofobii, a także posłowie Lewicy. W areszcie Michał Sz. spędził trzy tygodnie.
W artykule czytamy, że „aktywista LGBTQIA” nazywa się Małgorzata Szutowicz. Możemy tam przeczytać m.in., że na zdewastowanej furgonetce widniały „homofobiczne” hasła.
Po raz kolejny możemy przekonać się, że wikipedia stoi na straży orwellowskiej rzeczywistości, w której tworzeniu aktywny udział biorą jej administratorzy…
/TVP Info/
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!