Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wyraził w piątek nadzieję na dialog ze wspólnotą akademicką. Dodał, że jest dumny mogąc być jej częścią i zapewnił, że zrobi wszystko, by pomóc środowisku w trudnym czasie pandemii.
Krótki materiał wideo z wystąpieniem Czarnka, w którym nowy minister zwraca się ze słowami powitania do środowiska akademickiego, opublikowano w piątek po południu na stronie resortu nauki.
Jak powiedział minister, nowy rok akademicki to rok, „w którym wytężamy nasze siły i umysły, by rozwijać siebie, nowe pokolenia i całe społeczeństwo”. „Jak nigdy wcześniej stajemy się teraz wspólnotą, która musi zmagać się i stawiać czoła nowemu problemowi, jakim jest pandemia koronawirusa” – dodał.
„Codziennie towarzyszy nam nieunikniony lęk o nas samych i o naszych bliskich. Mimo to dowiedliście Państwo, że macie w sobie siłę i upór do działania oraz przeciwstawiania się temu, co nas osłabia. W sposób niezwykły wykorzystujecie Państwo swoją wiedzę, umiejętności i możliwości techniczne do kontynuacji swojej pracy badawczej i dydaktycznej” – powiedział Czarnek.
Dodał, że jest dumny, mogąc być częścią tej społeczności.
„Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc Państwu w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie wypracować grunt, na którym powstaną wspaniałe, przynoszące dobro owoce” – zadeklarował. „Jestem pełen nadziei na dialog między nami, który ułatwi współpracę i przyniesie korzyści nam wszystkim” – dodał.
Minister zaznaczył, że to właśnie akademicy mają wpływ na młode pokolenie, które „obserwując i słuchając, staje się przyszłością naszego narodu”. „To, co w nich zaszczepicie, zostanie z nami w przyszłości” – podkreślił.
Czarnek życzył w nowym roku akademickim całej wspólnocie akademickiej sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.
„Życzę siły i odwagi w podejmowanych działaniach. Życzę Państwu owocnych poszukiwań naukowych oraz fascynujących odkryć. Studentom pragnę życzyć radości z poszerzania swojej wiedzy i fascynacji nauką, która otwiera nasze umysły i serca” – powiedział.
/Nauka w Polsce – PAP/
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!