Rozpoczyna się #RedWeek. Przez kolejnych siedem dni prawie 100 katedr, setki kościołów i budynków zostanie podświetlonych na czerwono w geście solidarności z prześladowanymi chrześcijanami. Inicjatywa Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przypomina o cierpieniu około 250 mln wyznawców Chrystusa, którzy nie mogą swobodne praktykować wiary.
Ksiądz Waldemar Cisło, dyrektor Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, podkreśla, że Korea, Chiny, Bliski Wschód, Irak, Syria, Liban to kraje, w których chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie.
Zwraca uwagę na cierpienie chrześcijan w Pakistanie, gdzie funkcjonuje prawo o bluźnierstwie. Jak mówił kapłan, ofiarą tego prawa padli rodzice kilkorga dzieci – kobieta była w zaawansowanej ciąży – których sąsiad oskarżył o profanację Koranu.
– Zanim przyjechała policja i zanim rozpoczął się proces, spalono ich żywcem w piecu – mówi ks. Cisło. Dodaje, że w toku wyjaśniania sprawy okazało się, że Koran pomylono z gazetą, a rodzice byli analfabetami.
Duchowny wskazuje także na trudną sytuację chrześcijanek w Egipcie i Pakistanie, które są zmuszane do małżeństw z muzułmanami. Jak mówi, w liczącym około 350 tys. Koptów Egipcie około 800 dziewcząt jest porywanych i wydawanych przez muzułmanów. Ks. Cisło dodaje, że rodziny nie mogą liczyć na pomoc wojska czy policji, które są zdominowane przez muzułmanów, a bieda nie pozwala im na obronę prawną.
/TVP Info/
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!