Wiadomości

„Stojąc na straży dziedzictwa kulturowego”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W obecnych czasach literatura przegrywa z innymi dostępnymi rozrywkami. Badania są bardzo alarmujące. Z roku na rok coraz mniej ludzi czyta książki. Temu zjawisku przeciwstawiają się Marta Cywińska i Stefan Dziekoński – autorzy dzieła „Rozmowy o zmierzchu kultury”.

Czując potrzebę wzbudzania postawy patriotycznej u kolejnych pokoleń, twórcy postanowili przeprowadzić szczerą i merytoryczną rozmowę stanowiącą nieposkromione źródło informacji na temat naszego dziedzictwa kulturowego.

Dyskusja dotycząca książek wartościowych jest wskazówką dla każdego miłośnika polskiej literatury. „Dla Arystotelesa książka była raczej metodą, dla nas – właśnie formą poprzebywania z Czytelnikiem i skłonienia Go do reinterpretacji znanych dzieł”. To główne założenie pisarzy, którzy w dobie globalizacji i zaniku kultury wciąż przypominają o przeszłości naszej Ojczyzny.

Fantastyka, historia, historia alternatywna – niczego tu nie zabrakło. Utwór nie stanowi odświętnej wymiany zdań, lecz wyimek codziennych rozmów, dzięki czemu książka polecana jest nawet najmłodszym. Czytanie niesie za sobą wiele korzyści i może być naprawdę pasjonujące, a dzieło jest dowodem na to, że otaczająca nas rzeczywistość ma nam do zaoferowania wiele i warto czasem oderwać wzrok od wirtualnego świata.

Rozmówcy wskazują korzyści zaznajomienia się z literaturą kresową czasów II Rzeczpospolitej. Dla młodych dziewczyn Marta Cywińska rekomenduje twórczość Marii Rodziewiczówny, zaś Stefan Dziekoński poleca utwory Zofii Kossak-Szczuckiej.

O wszelkich „czytelniczych” rekomendacjach można dowiedzieć się więcej tutaj: https://3dom.pro/18606-marta-cywinska-stefan-dziekonski-rozmowy-o-zmierzchu-kultury.html. Pozycja dostępna jest w regularnej sprzedaży w Wydawnictwie 3DOM.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!