Wiadomości

Polskiej Agencji Wywiadu udało się przechwycić rozmowy rosyjskich żołnierzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Próby uniknięcia powrotu na wojnę, oskarżanie dowódców o „głupie decyzje”, krytyka rosyjskiej armii – przechwycone przez AW rozmowy rosyjskich żołnierzy dowodzą, że rzeczywistość w szeregach rosyjskiej armii daleka jest od propagandowych przekazów.

Rosyjska armia kontynuuje inwazję przeciwko Ukrainie. Brutalna rosyjska agresja spotkała się ze skuteczną obroną. Rosjanie ponoszą duże straty, czego coraz bardziej świadomi są żołnierze wysyłani na front. Jak wynika z informacji przechwyconych przez Agencję Wywiadu, morale w armii rosyjskiej jest bardzo niskie. Coraz więcej rosyjskich żołnierzy próbuje uniknąć służby w obawie przed wysłaniem na wojnę.

Trwająca od 24 lutego br. agresja Rosji na Ukrainę po raz kolejny ujawniła bestialstwo rosyjskich żołnierzy – mordujących ludność cywilną, ostrzeliwujących budynki mieszkalne, szpitale i szkoły. Propagandowe kłamstwa uzasadniające konieczność przeprowadzenia „operacji specjalnej” na Ukrainie, a także mówiące o potędze rosyjskiej armii, zapewniają Putinowi duże poparcie w rosyjskim społeczeństwie. Z materiałów, do których dotarł polski wywiad, wynika jednak, że rzeczywistość w szeregach rosyjskiej armii daleka jest od propagandowych przekazów. Wśród żołnierzy narasta frustracja i strach przed udziałem w kolejnych walkach. Wielu z nich podejmuje kroki służące uniknięciu dalszego zaangażowania w działania militarne przeciwko Ukrainie.

Na jednym z zarejestrowanych nagrań rosyjska urzędniczka usiłuje dowiedzieć się w organach porządkowych, jakie procedury obowiązują żołnierzy, którzy chcą uniknąć dalszych walk na froncie. Działa ona w imieniu osób, które nie wiedzą, jakich formalności powinni dopełnić i do kogo się zgłosić, by już nie wracać do swoich oddziałów. Żołnierze coraz częściej wykorzystują urlop lub leczenie jako pretekst do wyjazdu do Rosji, gdzie szukają możliwości uniknięcia powrotu na front. Nagranie obrazuje chaos i poszukiwanie możliwości obejścia decyzji o konieczności powrotu na wojnę.

/gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!