Kolejna wspólna akcja służb zakończyła się likwidacją miejsc, w których organizowano gry hazardowe na niezarejestrowanych automatach i czerpano z tego korzyści finansowe. Policjanci CBŚP i funkcjonariusze KAS zatrzymali 5 osób do sprawy, w której występuje już 42 podejrzanych i przejęto ponad 300 urządzeń służących do gier. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Krakowie.
Policjanci z Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Podkarpackim Urzędem Celno-Skarbowym oraz Świętokrzyskim Urzędem Celno-Skarbowym, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie prowadzą śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie o organizowanie nielegalnego hazardu w kilkudziesięciu obiektach m.in. na terenie woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Zarobione w ten sposób pieniądze były legalizowane.
Z ustaleń śledczych wynika, że zorganizowana grupa przestępcza działała w okresie od 2015 roku. Od początku prowadzonej sprawy funkcjonariusze zamykali kolejne punkty gier hazardowych. W trakcie przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze przejęli ponad 300 automatów wartych ponad 1,5 mln zł.
Podczas przeprowadzonej ostatnio realizacji na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego zatrzymano 5 osób. W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie przedstawiono im zarzuty popełniania przestępstw karnych skarbowych, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
Łącznie w śledztwie występuje 42 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Pierwsze duże uderzenie w gang nastąpiło jeszcze w 2019 roku. O sprawie pisaliśmy w materiale pt: Uderzenie CBŚP i KAS w nielegalny hazard.
Za zarzucone czyny podejrzanym grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności. Warto przypomnieć, że za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary administracyjne w wysokości 100 tys. zł za jeden automat.
/CBŚP/
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!