Tematem tego wydarzenia jest „Kapitalizm. Nowa fala imperializmu… Czytelnicy Karola Marksa a świat współczesny”.
– Wciąż aktualny, wciąż inspirujący, dyskutowany, krytykowany, wielbiony a przede wszystkim czytany! I będzie tak z pewnością aż do obalenia kapitalizmu i stworzenia społeczeństwa socjalistycznego… A potem tym bardziej! Dwieście lat później, prawie dokładnie w dzień jego urodzin organizujemy kolejną konferencję czasopisma filozoficznego „Nowa Krytyka” z serii „Filozoficzne źródła nowoczesnej Europy”. Tym razem poświęcamy ją w całości Karolowi Marksowi. Ale chcemy, aby nasza konferencja była czymś więcej niż konferencją, aby była naszym świętem z okazji dwóchsetlecia urodzin Karola Marksa: badacza, polityka i autora, który był i jest dla nas wciąż źródłem intelektualnej przygody, fascynacji i wielu ciepłych uczuć – czytamy na stronie wydarzenia ku czci twórcy najbardziej zbrodniczego systemu w dziejach.
Znany jest już program, z którego wynika jasno że „kwiat” rewolucyjnej lewicy uwił sobie gniazdka na publicznych uczelniach. Prof. Jacek Tittenbrun to „krytyk z pozycji ortodoksyjnego marksizmu koncepcji tzw. „poznańskiej szkoły metodologicznej”, głównie zaś koncepcji Leszka Nowaka. Był członkiem powołanego po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego „Zespołu Partyjnych Socjologów przy KC PZPR” (za Wikipedią). Tytuł jego referatu to „Zarys strukturalizmu socjologiczno-ekonomicznego”.
Inny prelegent – prof. Zbigniew Wiktor z Uniwersytetu Wrocławskiego wygłosi odczyt nt. „Jak należy rozumie wypowiedź Xi Jin-pinga, że „Marksizm musi być podstawową zasadą i kierunkowskazem. Inaczej partia mogłaby stracić swoją duszę i kierunek w konfrontacji z planami rozwoju społeczno-gospodarczego Chin na lata 2016-2020”. Wiktor to politolog, lider istniejącej w latach 1990–2002 partii politycznej Związek Komunistów Polskich „Proletariat”.
Źródło: dzienniknarodowy.pl
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!