Chrześcijanie i prawicowi komentatorzy dali upust swojemu niezadowoleniu z powodu zachowania Google. Mają za złe multimedialnemu gigantowi, że nie uczcił Świąt Wielkanocnych poprzez utworzenie jednego ze słynnych Doodlesów. Dni równości czy inne walentynki swoje Doodle regularnie posiadają.
Internauci, wśród nich nie tylko chrześcijanie, i nawet popularny aktor Hollywood James Woods, zaatakowali wyszukiwarkę za „anty-chrześcijańskie” zachowania.
Woods wypowiedział się na Twitterze na temat postu podanego przez redaktora portalu informacyjnego „Infowars”, który zapytał:
„Google ma doodle dla każdej „wyzwolonej” osoby czy zdarzenia, które można sobie wyobrazić, ale nie ma nic na Wielkanoc?”
James Woods dodał własną odpowiedź, twierdząc, że „oni (google – Red.) brzydzą się chrześcijanami. Prosty przekaz”.
Oburzony postawą multimedialnego giganta jest także Jack Posobiec, który wysłał tweet do swoich obserwatorów o takiej treści: „Wesołych Świąt dla wszystkich oprócz Google”.
Jak podaje Daily Mail, Google często zmienia logo firmy na stronie głównej, aby świętować wydarzenia, wyróżnić narodziny znanych ludzi, czy celebrować daty ważne dla danych narodów, tworząc tak zwane Google Doodle.
Firma broniła się, twierdząc, że jej „wskazówki dotyczące Doodle” stwierdzają, że nie będzie Doodle podczas świąt religijnych.
„Nie mamy Doodles na święta religijne, zgodnie z naszymi aktualnymi wytycznymi Doodle”– oświadczyła rzecznik przed kamerami Fox News.
„Doodles mogą pojawić się w przypadku niektórych uroczystości niereligijnych, które powstały podczas świąt religijnych, takich jak walentynki, Festiwal kolorów Holi, Tu B’Av i grudniowy okres świąteczny(czyli Święta Bożego Narodzenia), ale nie uwzględniamy w tym przypadku religijnych świąt” – powiedziała.
Jednak Google przyznał, że stworzył Doodles na święta, które są celebrowane przez niektóre religie – takie jak Tu B’Av, żydowskie „święto miłości” i „grudniowy okres wakacyjny”.
Oczywiście to, że żydowskie święta mają swoje Doodle to czysty przypadek. W końcu właściciele Google – Larry Page i Sergey Brin – są pochodzenia żydowskiego.
Źródło: nczas.pl
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!