Wiadomości

Fundacja im. Kazimierza Wielkiego serdecznie zaprasza na przejście szlakiem pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W następujących dniach: 24.04, 26.04, 27.04, 4.05, 7.05, 10.05, 11.05, 13.05, 14.05, 15.05, w ramach obchodów święta państwowego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędą się przejścia z przewodnikami po pierwszym w Polsce Szlaku Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie. Organizatorem inicjatywy jest: Fundacja im. Kazimierza Wielkiego.

Partnerzy: PTTK Oddział Miejski w Lublinie, Grupa Rekonstrukcji Historycznej “WiN”, Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. sierż. Stefana Brzuszka ps. “Boruta”. Patronat medialny: wMeritum.pl

Zadanie jest finansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej i zbiórki publicznej “Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych”, organizowanej przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego.

Pod poniższym linkiem jest więcej informacji o samym szlaku:
http://fkw.edu.pl/447

Przejdziemy po licznych w Lublinie miejscach związanych z polskim podziemiem niepodległościowym i okresem sowieckiej okupacji Polski po zakończeniu II wojny światowej. Zaprezentujemy najważniejsze miejsca związane z historią miasta w latach 1944-1963. Uczestników podzielimy na grupy po ok. 25-40 osób. Idziemy niezależnie od pogody. Pogoda może być zmienna, więc trzeba powiadomić młodzież o ubraniu
ciepłego i nieprzemakalnego stroju. Czas przejścia 1 grupy to ok. 2,5 godziny. Przejście zakończy się pokazem uzbrojenia i umundurowania GRH. Kolejne grupy wychodzą spod Zamku co 10-15 min.

ZBIÓRKA: PRZY WEJŚCIU NA ZAMEK LUBELSKI. Zakończenie przy XXIX LO w Lublinie im. H.Dekutowskiego “Zapory”, ul. Lipowa 25.

Organizator gwarantuje usługę przewodników turystycznych, pokazy Grup Rekonstrukcji Historycznych i Przewodniki po szlaku (ilość ograniczona).

Prosimy o zgłaszanie grup uczestników telefonicznie pod numerem tel.: 730-363-355 lub e-mailem: [email protected]. Należy podać: nazwę szkoły, listę zgłaszanych uczestników (wystarczy imię i nazwisko) oraz nazwisko i nr tel. opiekuna grupy. Zgłoszenia będą przyjmowane od grup, wyjątkowo od pojedynczych osób. Liczba miejsc jest ograniczona.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!