Wiadomości

W piątek po Świętach zbierze się „okrągły stół” w sprawie oświaty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Obrady „okrągłego stołu” w sprawie oświaty rozpoczną się w piątek 26 kwietnia na Stadionie Narodowym – poinformował premier Mateusz Morawiecki i zaapelował do opozycji. – Pan Schetyna, pan Broniarz bardzo blisko ze sobą pracują, więc apeluję do opozycji o to, żeby zaapelowała do pana Broniarza, żeby zawiesić, przerwać ten protest, bo on nie służy poprawie jakości naszego szkolnictwa – powiedział szef rządu.

Obrady „okrągłego stołu” w sprawie oświaty rozpoczną się w piątek 26 kwietnia na Stadionie Narodowym – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki i wezwał opozycję i związki zawodowe do udziału w dyskusji na temat jakości edukacji. Dodał, że do obrad „okrągłego stołu” zaproszone są wszystkie środowiska zainteresowane przyszłością polskiej oświaty.

– Pan Schetyna, pan Broniarz bardzo blisko ze sobą pracują przy tym, więc apeluję do opozycji o to, żeby zaapelowała do pana Broniarza, bo mają dobre, bliskie kontakty w kontekście tego upolitycznienia, żeby zawiesić, przerwać ten protest, bo on nie służy poprawie jakości naszego szkolnictwa – mówił szef rządu.

Premier zaproponował „okrągły stół” edukacyjny w czterech obszarach: uczniowie, nauczyciele, jakość edukacji i nowoczesna szkoła, czyli odpowiadająca wymogom drugiej, a za chwilę trzeciej dekady XXI wieku.

– Chciałbym, żeby w wyniku okrągłego stołu wszyscy byli wygrani, żeby to było takie win-win, wygrany-wygrany. Żeby nie było tak, że strona rządowa, nauczyciele, związkowcy czy ktoś inny w jakiś sposób triumfuje. Nam chodzi o jakość polskiej edukacji na lata do przodu – podkreślił szef rządu.

Premier stwierdził również, że okrągły stół będzie „możliwością dogadania się” oraz „kompleksowego przebudowania systemu edukacyjnego”. – Myślę, że okrągły stół będzie taką płaszczyzną, kiedy będziemy mogli wypracować najlepsze rozwiązania dla polskiej szkoły, dla polskiej rodziny, dla polskiej gospodarki, a więc najlepsze rozwiązania dla polskiego społeczeństwa – podkreślił Morawiecki.

– Nie mieszajmy polityki do oświaty; usiądźmy do stołu i rozmawiajmy – apelowała wicepremier Beata Szydło. – Myślę, że dla nas wszystkich – przede wszystkim dla dorosłych – to jest w tej chwili wielki sprawdzian, wielki test z tego, czy potrafimy się porozumieć, czy potrafimy odłożyć polityczny spór na bok. Nie mieszajmy polityki do oświaty. Usiądźmy do stołu i rozmawiajmy – apelowała wicepremier.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!