„Jesteśmy za otwartym i wielokulturowym społeczeństwem polskim, w którym każdy, bez względu na płeć, wiek, orientację seksualną, tożsamość płciową, kolor skóry, pochodzenie, wyznawaną religię (lub jej brak), poglądy polityczne czy sytuację materialną może czuć się bezpiecznie” – napisali organizatorzy, zapraszając do wzięcia udziału w Paradzie środowiska żydowskie.
„Jedną z wartości, które nam przewodzą jest «tikkun olam». Wywodzi się ona z judaizmu i znaczy «naprawianie świata». Małymi codziennymi działaniami chcemy tworzyć lepszą rzeczywistość, której wszyscy i wszystkie będziemy czuli się częścią” – czytamy dalej.
O utworzenie Bloku Żydowskiego na Paradzie Równości zaapelował Emil Jeżowski. Na jego zaproszenie odpowiedziało około stu osób, którzy zebrali się przy Pomniku Janusza Korczaka. Szli pod flagami z Gwiazdą Dawida, w koszulkach z tęczą i napisem „Ahawa”, zaprojektowanymi przez Wiktorię Grzybowską. Była również chupa w barwach tęczy.
Z okazji Parady, dwa dni wcześniej JCC Warszawa zorganizowało spotkanie z ambasador Anną Azari, poświęcone prawom osób LGBT w Izraelu.
Źródło:
https://jewish.pl/pl/2019/06/08/blok-zydowski-na-paradzie-rownosci/
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!