Austriackie miasto Graz jest obecnie określane mianem „twierdzy” radykalnego ekstremizmu. Takie miano uzyskał, odkąd nowy raport ujawnił, że połowa meczetów w mieście jest podejrzewana o głoszenie radykalnego islamu.
Eksperci twierdzą, że 11 z 20 meczetów w mieście ma powiązania z radykalną teologią islamską i pozostają one pod stałym nadzorem wywiadu krajowego i policji. Władze wykazały również, że wielu zradykalizowanych w meczetach w Grazu muzułmanów udało się na Bliski Wschód, by walczyć w szeregach Państwa Islamskiego, a kilkunastu z nich niedawno powróciło, donosi Kronen Zeitung.
Kilka zmasowanych akcji policyjnych objęło również miejscowe meczety, doprowadzając do zamknięcia części z nich z powodu domniemanych związków z grupami terrorystycznymi.
W 2014 r. meczet Furkan i meczet Tauhid oskarżono o rekrutację do Państwa Islamskiego. W następnym roku w 40 mieszkaniach i domach modlitwy policja przeprowadziła rewizje, czego efektem było aresztowanie i uwięzienie kilku dżihadystów.
Imam z Grazu, który pracował w austriackim systemie więziennym, został ostatnio oskarżony o próbę wzniecenia rewolty, której celem miało być uwolnienie uwięzionych ekstremistów. Duchowny, egipski imigrant, który wcześniej był taksówkarzem, został zatrudniony, aby dopomóc w procesie resocjalizacji uwięzionych ekstremistów.
Radical Islamist ‘Hate Books’ Found in Austrian Prison Library
https://t.co/yg6rcRyLP0— Breitbart London (@BreitbartLondon) 23 października 2017
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!