Ponad 32 tysiące osób w ciągu zaledwie czterech godzin podpisało petycję, której autor domaga się, by J.K. Rowling przyjęła pod swój dach uchodźców z Bliskiego Wschodu.
Joanne Rowling (znana szerzej jako J.K. Rowling) jest autorką bestsellerowej serii powieści dla młodzieży, która opowiada o przygodach Harry`ego Pottera – nastoletniego czarodzieja. Prywatnie jest również ostrą, zaangażowaną politycznie komentatorką bieżących wydarzeń politycznych. W swoich licznych wpisach na koncie tweeterowym bardzo często tępi wszelkie przejawy „faszyzmu” i „nacjonalizmu” oraz bardzo gorliwie broni praw muzułmańskich „uchodźców” z Bliskiego Wschodu. Szczególnie oburzył ją atak białego terrorysty na meczet w Kanadzie.
Rowling bardzo często nie przebiera w słowach i ostro atakuje swoich oponentów. Jednak jej przeciwnicy zarzucają jej, że mimo olbrzymiej fortuny, nie zrobiła właściwie nic, by pomóc „uchodźcom”. Marcus Aurelius, obywatel francuski, postanowił napisać list otwarty, w którym wzywa powieściopisarkę, by ta przyjęła kilkunastu uchodźców pod swój dach.
J.K. Rowling wielokrotnie dawała wyraz swojej solidarności z muzułmańskimi uchodźcami. Często głosi poglądy, że Europa jest zobowiązana dać schronienie wojennym uchodźcom. Jest zwolenniczką otwartych granic i pomagania potrzebującym ponad dzielącymi ich kulturowymi barierami. W swoim wielkim domu w Szkocji ma osiemnaście sypialni – bez trudu mogłaby dać schronienie przynajmniej 18 uchodźcom, nie mówiąc już o potężnej działce ziemi wokół domu, na której bez trudu można by zbudować tymczasowe schronienia.
Trzeba przyznać, że autor petycji nie zadowolił się ogólnikami i postanowił, by żądanie odwzorowało demograficzny układ ludnościowy wśród populacji uchodźców. Ponieważ Rowling nie zgadza się na odsyłanie uchodźców z powrotem do krajów pochodzenia, chce by ten układ był długotrwały.
Żądamy, by pani Rowling przyjęła na okres ośmiu lat osiemnastu uchodźców, z czego czternastu mężczyzn poniżej 30 roku życia i cztery kobiety. Taki bowiem układ będzie reprezentatywny dla obecnej sytuacji w Europie.
Petycja wywołała szybko entuzjazm wśród internautów. Tylko w ciągu czterech pierwszych godzin od jej ogłoszenia wsparło ją ponad 32 000 osób. Adres, pod którym można znaleźć petycję jest tu.
Autor: Marek Skalski
/wolnosc24.pl/
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!