Jak informuje portal euroislkam.pl pomimo licznych protestów i wezwań, aplikacja o nazwie „Euro Fatwa” stworzona na życzenie zwolennika terroryzmu i duchowego przywódcy Bractwa Muzułmańskiego, szejka Jusufa Al-Karadawiego, jest wciąż dostępna w internetowym sklepie AppStore.
Aplikacja przygotowana przez European Council for Fatwa and Research (Europejską Radę Fatw i Badań), prywatną fundację z siedzibą w Dublinie, założoną przez Al-Karadawiego, została wypuszczona na rynek w kwietniu tego roku. W co trzecim kraju w Europie znajduje się na liście stu najczęściej pobieranych aplikacji.
Znajdziemy w niej nienawistne i antysemickie wprowadzenie autorstwa Al-Karadawiego, w którym szejk mówi muzułmanom, że nie muszą przestrzegać prawa europejskiego, jeśli stoi ono w sprzeczności z prawem islamskim.
Google automatycznie usunął aplikację ze swego sklepu, gdy powiadomiono go o jej treści, wciąż jednak jest dostępna w sklepie Apple. „Przyglądamy się Euro Fatwie raz jeszcze”, powiedział rzecznik Apple, dodając, że „jeśli znajdą się w niej treści, które naruszają regulamin [firmy] i są szkodliwe dla użytkowników”, powiadomi autorów aplikacji i usunie ją ze sklepu internetowego.
Al-Karadawi w związku ze swoją ekstremistyczną działalnością, w tym wydawaniem fatw, ma zakaz wjazdu do USA, Wielkiej Brytanii i Francji. W przeszłości nawoływał do ataków samobójczych wymierzonych w ludność cywilną Izraela, zachęcał do zabijania żydowskich płodów, namawiał do zorganizowania Żydom drugiego holocaustu i mówił o tym, że pragnie ich osobiście wymordować.
W 2014 r. Interpol wysłał do stu dziewięćdziesięciu krajów list gończy, wzywający do aresztowania szejka. W tym samym roku Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska zakazały działalności Bractwa Muzułmańskiego wpisując je na listę organizacji terrorystycznych. ZEA uznały za terrorystyczne również osiemdziesiąt jeden innych ugrupowań, w tym wiele gałęzi Bractwa, m.in. powiązaną z nim Radę Stosunków Amerykańsko-Islamskich (Council on American-Islamic Relations, CAIR) oraz Stowarzyszenie Islamsko-Amerykańskie (Muslim American Society, MAS).
W kwestii aplikacji wypowiedziało się wielu przedstawicieli europejskich urzędów i instytucji. Niemieckie biuro federalne ogłosiło, że „aplikacja odgrywa istotną rolę w rozwoju procesu radykalizacji”, a francuska senator Nathalie Goulet wezwała do jej usunięcia. Zdaniem francuskiego urzędu ds. walki z korupcją, twórcy aplikacji ponoszą winę za zamach bombowy w Lyonie, 24 maja 2019 r., w którym zginęło trzynaście osób.
Czy myślicie, że powyższy fakt to zwykłe niedopatrzenie czy celowe działanie Apple?
Źródło: euroislam.pl
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!