Europa Wiadomości Wiara

Genderyzm w hiszpańskim duszpasterstwie młodych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Skrajnie lewicowa psudonaukowiec Marta Rodriguez, postrzegającą płeć człowieka jako wytwór kulturowy, została zaproszona przez przedstawicieli hiszpańskiego episkopatu na krajowe spotkanie duszpasterstwa młodych. Podczas swojej prelekcji ma przekonywać, że neołysenkistowskie teorie gender, można pogodzić z katolicką antropologią oraz, że Kościół przyjmuje „zbyt defensywną” pozycję wobec genderyzmu.

Genderyzm w hiszpańskim duszpasterstwie młodych. Spotkanie duchownych opiekunów młodzieży na Teneryfie trwa od 3 do 6 października. W trakcie zjazdu przewidziano różne panele robocze. Wśród nich dominują zagadnienia poświęcone neołysenkistowskiej ideologii gender. Dziś o godzinie 16:00 odbędą się warsztaty wprowadzające na temat „Duszpasterstwo młodzieży i płeć”. O godzinie 17:00 ruszy „Labirynt płci – złożoność i teorie płci”, o godzinie 18:30 konferencja „Osoba, płeć i tożsamość”, a o 19:30 prelekcja „Co sądzimy o płci?”.

Marta Rodriguez przekonuje, że genderyzm można połączyć z nauką Kościoła. Nie tylko uważa, że to wykonalne – ale nawet konieczne. Jest bowiem zdania, że to m.in. przez zbyt „defensywne” utożsamianie płci z biologią młodzi dystansują się od Magisterium Kościoła. – Nie możemy wciąż postępować tak jak do tej pory, bo przegramy – powiedziała.

Rzeczywistość jest taka, że ​​w ostatnich latach w Kościele pojawia się coraz więcej głosów, które próbują przyjąć koncepcję płci i nadać jej pozytywne podejście, gdy jest ona niczym więcej niż konstrukcją społeczną mającą na celu oddzielenie seksu od osoby. Ludzie uprawiają seks i słowa „gender”.

W swoich pracach i wystąpieniach Marta Rodriguez narzeka na brak zrozumienia tematyki gender. Jej zdaniem młode pokolenie, głęboko wszczepione w logikę płci kulturowej, nie czuje się akceptowane przez starszych, którzy mają z ignorancją podchodzić do nieznanych im treści, takich jak „tożsamość płciowa”. Autorka uważa, że jej prace dają szansę na dialog i porozumienie z wizjami płci kulturowo-społecznej. Nie powinny być one odrzucone, a raczej pogodzone z podstawami antropologii chrześcijańskiej.

Polecamy również: Oficjalna klęska formowania Legionu Ukraińskiego w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!