Świat Wiadomości

Globaliści chcą cenzury w walce z “dezinformacją klimatyczną”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Organizacja Narodów Zjednoczonych i UNESCO połączyły siły, aby przeciwdziałać “kampaniom dezinformacyjnym”, które uderzają w walkę ze zmianami klimatycznymi – informuje na swojej stronie internetowej ONZ.

Globaliści chcą cenzury w walce z “dezinformacją klimatyczną”. Nowa inicjatywa, którą ogłoszono podczas szczytu G20 w Rio de Janeiro nosi nazwę: „Globalna inicjatywa na rzecz integralności informacji o zmianach klimatu”. Przewiduje ona współpracę z ekspertami, którzy pomogą „wzmocnić działania przeciwko dezinformacji klimatycznej” w celu „zwiększenia wsparcia dla pilnych działań klimatycznych w czasie, gdy naukowcy ostrzegają, że światu kończy się czas”.

Projekt skierowany jest do wszystkich rządów i organizacji międzynarodowych, które miałyby wesprzeć finansowanie badań i działań „promujących integralność informacji na temat kwestii klimatycznych”. Na razie gorąco poparła go Brazylia.

– Ta inicjatywa połączy kraje, organizacje międzynarodowe i sieci badaczy w celu wsparcia wspólnych wysiłków na rzecz zwalczania dezinformacji i promowania działań w ramach przygotowań do COP30 w Brazylii – oznajmił prezydent Brazylii Luiz Inácio Lula da Silva.

Inicjatywa powstała w związku ze zobowiązaniem wynikającym z Globalnego Paktu Cyfrowego przyjętego przez państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych na Szczycie Przyszłości we wrześniu tego roku. Pakt „zachęca podmioty ONZ, we współpracy z rządami i aktywistami, do oceny wpływu misinformacji i dezinformacji na osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju”.

– Dzięki tej inicjatywie będziemy wspierać dziennikarzy i badaczy badających kwestie klimatyczne, czasami narażając się na duże ryzyko i zwalczać dezinformację związaną z klimatem, która szerzy się w mediach społecznościowych – oznajmiła z kolei Audrey Azoulay, Dyrektor Generalna UNESCO.

Na swojej stronie ONZ informuje, że dzięki nowej inicjatywie, stworzeniu Globalnego Funduszu w celu finansowania pogłębionych badań sieciowych, uda się ujawnić i unicestwić „dezinformacją związaną ze zmianą klimatu”, a także upowszechnić wyniki badań. Funduszem będzie zarządzać UNESCO. Na razie przystąpiły do niej Brazylia, Chile, Dania, Francja, Maroko, Szwecja i Wielka Brytania, podmioty ONZ (UN Climate Change, Światowa Organizacja Meteorologiczna), Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz część organizacji pozarządowych.

Sekretarz Generalny ONZ Guterres przemawiając na sesji G20 na temat Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej, powiedział: – Musimy walczyć ze skoordynowanymi kampaniami dezinformacyjnymi utrudniającymi globalny postęp w zakresie zmian klimatycznych, od całkowitego negacjonizmu, przez greenwashing, po nękanie naukowców zajmujących się klimatem.

Według UNESCO „dezinformacja klimatyczna” „podważa konsensus naukowy, utrudnia władzom skuteczne reagowanie na kryzys i zagraża bezpieczeństwu dziennikarzy oraz obrońców środowiska pracujących na pierwszej linii”. Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu twierdzi z kolei, że tego typu działania zagrażają osiągnięciu celów klimatycznych.

NASZ KOMENTARZ: Wygląda na to, że chodzi o tu o zintensyfikowanie działań na rzecz wprowadzenia globalnej cenzury. Pytanie brzmi, czy obejmie ona np. likwidację nauczania w szkołach o procesie fotosyntezy, który jest naturalnym sposobem na eliminację CO2. Wiedza tego typu jest zatem niepoprawna politycznie, gdyż uderza w globalistyczne, hiperdrogie pomysły, typu wyłapywanie z powietrza i zakopywanie CO2 głęboko pod ziemią.

Polecamy również: Ukraina otrzyma z Zachodu broń jądrową?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!