Michel „Mad Mike” Hughes, uważany za „guru” osób wyznających pogląd, że Ziemia jest płaska, zginął tragicznie. Chcąc udowodnić swoją teorię, zginął na miejscu, w rakiecie zbudowanej we własnym garażu.
„Mad Mike” próbował wzbić się w powietrze na wysokość, która miała mu przynieść dowód, że krzywizna Ziemi jest fikcją. Planował przekroczyć linię Kármána – umowną granicę pomiędzy atmosferą Ziemi i przestrzenią kosmiczną na wysokości 100 km n.p.m.
Nie była to jednak pierwsza próba. Pierwszy raz Hughes wystrzelił się w powietrze w zbudowanej w garażu rakiecie dwa lata temu. Mężczyzna wzleciał na wysokość 572 m po czym spadł. Dzięki dwóm spadochronom udało mu się przeżyć. Skończyło się na obrażeniach i… kolejnych planach udowodnienia, że Ziemia nie jest okrągła.
Po wypadku postanowił ulepszyć prototyp rakiety i osiągnąć wysokość 1500 m. W powietrze wzbił się w minioną sobotę. Próbę, która odbyła się nieopodal Barstow w Kalifornii przyglądali się m.in. dziennikarze.
Mad Mike Hughes just launched himself in a self-made steam-powered rocket and crash landed. Very likely did not survive. #MadMike #MadMikeHughes pic.twitter.com/svtviTEi8f
— Justin Chapman (@justindchapman) February 22, 2020
Na nagraniu opublikowanym w mediach przez Justina Chapmana, widać jak przy starcie rakiety odrywa się od niej spadochron. Niecałe pół minuty później maszyna z impetem uderzyła na miejsce, a konstruktor zginął na miejscu.
– Mike „Mad Mike” Hughes zmarł tragicznie dziś, podczas startu swojej rakiety domowej roboty. Nasze myśli i modlitwy są dziś z jego rodziną i przyjaciółmi. Ten start był jego marzeniem i Science Channel dokumentował jego podróż – napisali na Twitterze dziennikarze stacji Science Channel.
Michael 'Mad Mike' Hughes tragically passed away today during an attempt to launch his homemade rocket. Our thoughts & prayers go out to his family & friends during this difficult time. It was always his dream to do this launch & Science Channel was there to chronicle his journey pic.twitter.com/GxwjpVf2md
— Science Channel (@ScienceChannel) February 23, 2020
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!