Europa Wiadomości

Hesja płaci nachodźcom za dobrowolne opuszczenie Niemiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

1 775 nachodźców powróciło do swoich ojczyzn w zamian za środki finansowe wypłacone przez kraj związkowy Hesja. Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w odpowiedzi na interpelację partiii AfD w Wiesbaden, 58 z nich po jakimś czasie ponownie wjechało na terytorium Niemiec. Sprawę opisał portal rtl.de.

Hesja płaci nachodźcom za dobrowolne opuszczenie Niemiec. Ujawnione dane dotyczą osób, które po otrzymaniu wsparcia finansowego opuściły Niemcy. Cgodzi o okres od stycznia 2019 roku do końca 2022 roku Jeśli chodzi o migrantów, którzy później powrócili do Niemiec, odnotowano 58 takich przypadków w okresie od 2019 roku do połowy 2023 roku.

Hesja wsparła nachodźców w ramach tzw. programu REAG/GARP realizowanego przez rząd federalny i rządy poszczególnych krajów związkowych. Landy otrzymały pieniądze m.in. na bilety lotnicze i inne koszty związane z podróżą, a także pomoc finansową na start. Ministerstwo szacuje, że w okresie, o którym mowa powyżej, Hesja przekazała na ten cel około 1,7 miliona euro. Według informacji podanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w latach 2019-2022 najwięcej migrantów wyjechało do Iraku (275 osób), Albanii (202 osoby) i Iranu (171 osób).

Według dostępnych danych, 152 osoby są zobowiązane do zwrotu pieniędzy, ponieważ po pewnym czasie ponownie wjechały na terytorium Niemiec lub pomimo otrzymanych środków finansowych ostatecznie w ogóle nie wyjechały z Hesji. Tylko sześć z nich zwróciło pieniądze.

Pełna nazwa programu dobrowolnego wyjazdu cudzoziemców ubiegających się o azyl w Niemczech, realizowanego przez rząd federalny i rządy poszczególnych krajów związkowych, brzmi „Reintegration and Emigration Programme for Asylum-Seekers in Germany/Government Assisted Repatriation Programme” (w języku niemieckim: „Reintegrations- und Emigrations-Programm für Asylsuchende in Deutschland/Regierungsunterstütztes Rückführungs-Programm”).

Przyznawana w ramach programu pomoc finansowa ma pokryć koszty powrotu do kraju ojczystego lub innego kraju. Oprócz niego, nachodźcy mogą skorzystać z jeszcze jednego programu, podczas gdy inny w międzyczasie dobiegł końca. W obu przypadkach środki finansowe zapewnił rząd federalny.

NASZ KOMENTARZ: Powyższa sprawa jasno pokazuje, że nie mamy do czynienia z żadnymi uchodźcami wojennymi, czy nawet tzw. migrantami zarobkowymi. Są to migranci socjalni, skuszeni europejskimi zasiłkami i rzekomymi luksusami. Z kolei okupowanie się nachodźcom, przypomina ponury okres późnego Cesarstwa Rzymskiego, które płaciło barbarzyńcom haracze za opuszczenie swoich granic.

Polecamy również: Władze szkolne ukarane za propagandę lewackich praktyk tranzycji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!