Izraelskie władze zburzyły 421 palestyńskich domów od początku 2021 roku ujawniło w swoim ostatnim raporcie Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (UNOCHA) – poinformował w sobotę portal Middle East Monitor.
Jak poinformował w sobotę portal Middle East Monitor, izraelskie władze zburzyły 421 palestyńskich domów od początku 2021 roku ujawniło w swoim ostatnim raporcie Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (UNOCHA).
„Do tej pory w 2021 roku władze izraelskie zburzyły, zajęły lub zmusiły ludzi do zburzenia co najmniej 421 budynków należących do Palestyńczyków, w tym 130 finansowanych przez darczyńców” – czytamy w raporcie.
Stwierdzono również, że 592 osoby, w tym około 320 dzieci, zostało przesiedlonych z powodu tych wyburzeń i zajęcia domów palestyńskich.
Jak informowano na portalu kresy.pl, siły izraelskie otworzyły w piątek ogień do setek palestyńskich demonstrantów, którzy protestowali przeciwko nielegalnej placówce na okupowanym Zachodnim Brzegu. Ponad 370 osób zostało rannych.
Podczas protestów drony wystrzeliły granaty z gazem łzawiącym , gdzie Palestyńczycy protestowali przeciwko nielegalnej konfiskacie ziemi.
Jak podają lokalne media, demonstranci palili opony i rzucali kamieniami w siły izraelskie. Świadkowie twierdzą, że po piątkowych modlitwach w Beicie izraelscy żołnierze strzelali do demonstrantów pociskami ostrymi i pokrytymi gumą stalowymi kulami.
Palestyński Czerwony Półksiężyc poinformował, że 379 protestujących zostało rannych – 31 od amunicji. Nie było natychmiastowego komentarza ze strony izraelskiego wojska. Podobne konfrontacje miały miejsce również w mieście Kafr Qaddum oraz w Beit Dajan, gdzie dziesiątki Palestyńczyków wymagało pomocy lekarskiej z powodu działania gazu łzawiącego.
Armia izraelska stłumiła również protest przeciwko osiedlom rejonie Masafer Yatta w Hebronie. Szacunki izraelskie i palestyńskie wskazują, że na okupowanym Zachodnim Brzegu, w tym we Wschodniej Jerozolimie, mieszka około 650 000 osadników, żyjących w 164 osiedlach i 116 placówkach. Zgodnie z prawem międzynarodowym wszystkie izraelskie osiedla na terytoriach okupowanych są nielegalne.
Co wy na to?
Źródło: kresy.pl
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!