Wiadomości

Jaką to broń miały przejąć białoruskie służby przy zatrzymanych „bobrujskich partyzantach”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prorządowe białoruskie media pokazały nagranie z zatrzymania trzech mieszkańców Bobrujska (kolejna osoba została zatrzymana później), podejrzanych o działalność sabotażowo-dywersyjną na kolei. Na nagraniu pokazano m.in. broń, którą – jak twierdzą służby – im skonfiskowano. Co to za broń?

Przypomnijmy, trzech podejrzanych, według ONT, należało do tej samej grupy. Wszyscy są mieszkańcami Bobrujska, w wieku 27 i 28 lat. Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych byli oni zaangażowani w niszczenie szafek przekaźnikowych instalacji sygnalizacyjnej w pobliżu Osipowicz.

„Sprzęt zapewniający ruch pociągów został przez nich zniszczony i spalony 28 marca” – informuje ONT powołując się na MSW.

Podczas zatrzymania 30 marca podejrzani, według MSW, stawiali czynny opór i próbowali uciec. Siły bezpieczeństwa użyły broni. Jeden z podejrzanych, który został poważnie ranny, przebywa w szpitalu. Pozostałym udzielono opieki medycznej na miejscu.

Służby białoruskie rozbiły grupę dywersyjną dokonującą ataków na infrastrukturę kolejową

Miano przy tym skonfiskować posiadaną przez nich broń, tyle że owa broń, jak wynika z tego, co pokazano, nie posiada żadnej wartości bojowej. To pistolet pneumatyczny MP-53M i rewolwer Stalker 2,5″. Pierwszy ładowany jest jednym małym pociskiem (aby przeładować broń, jest on łamany na pół i wkładany jest nowy). Drugi to dziewięciostrzałowy rewolwer 4 mm, występujący w wersji pneumatycznej i nabojowy na tzw. nabój Flaubert (amunicja małego kalibru małej mocy, w wielu krajach nawet nie zalicza się go do kategorii broni palnej). Można tym jedynie postraszyć.

Ale pokazano też pistolet, który wizualnie jest bardzo podobny do słynnego radzieckiego pistoletu Makarowa. Jednakże pistolet Makarowa istnieje również w wersji pneumatycznej, ta wersja nazywa się Baikal MP-654K-32-1. Wizualnie nie różni się niczym od wersji „dla dorosłych”. Opierając się na jakości filmu, nie można jednoznacznie stwierdzić, która broń została zademonstrowana.

Źródło:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!