Zakaz przystępowania i udzielania Komunii św. obowiązujący w rodzinnej diecezji przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi w Kalifornii rozciąga się także na diecezję Arlington, położoną na obrzeżach Waszyngtonu.
Poinformował o tym, cytując decyzję arcybiskupa San Francisco Salvatore J. Cordileone, bp Michael F. Burbidge. 20 maja podobną decyzję wydał ordynariusz diecezji Santa Rosa, biskup Robert Vasa. Na terenie tej diecezji Pelosi okazjonalnie uczestniczy we Mszy świętej.
Biskup Michael F. Burbidge zaznaczył w środę 25 maja, że respektuje zakaz nałożony przez jej ordynariusza z powodu zdecydowanego poparcia Pelosi dla legalizacji aborcji. Podkreślił, iż decyzje te są podejmowane dla dobra jednostek, aby uchronić wiernych od zgorszenia, „gdy katolicy pełniący funkcje publiczne zajmują stanowiska sprzeczne z nauczaniem Kościoła”. – Wszyscy wierni, także ci, którzy nie są osobami publicznymi, winni przystępować do sakramentów w prawdziwej komunii z Kościołem i naszym Panem – zaznaczył ordynariusz diecezji Arlington.
Wcześniej abp Cordileone przekazał, że do tej pory nie otrzymał żadnej odpowiedzi od Pelosi. 82-letnia przewodnicząca Izby Reprezentantów nie wydała też jak dotąd żadnego publicznego oświadczenia na temat zakazu udzielania Komunii św.
Dotychczas co najmniej kilkunastu biskupów amerykańskich publicznie natomiast poparło decyzję abp. Cordileone, która dotyczy tylko archidiecezji San Francisco.
Pelosi w ostatnim czasie gorąco popierała ustawę radykalną proaborcyjną ustawę, która została przyjęta przez Izbę Reprezentantów, ale nie uzyskała wystarczającej liczby głosów w Senacie. Ustawa gwarantowałaby swobodny dostęp do aborcji przez cały okres życia płodowego, czyli 9 miesięcy ciąży na terenie całego kraju.
/dorzeczy.pl/
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!