Europa Wiadomości

Kościół przeciwko wpisaniu aborcji do Karty Praw Podstawowych UE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We wtorek Konferencja Episkopatów Unii Europejskiej (COMECE) wydała specjalną notę pt. „Tak dla promocji kobiet i prawa do życia, nie dla aborcji i narzucania ideologii”, zdecydowanie sprzeciwiając się zabijaniu dzieci poczętych.

Kościół wystąpił przeciwko wpisaniu aborcji do Karty Praw Podstawowych Eurokołchozu. „Aborcja nigdy nie może być prawem podstawowym, ponieważ idzie w kierunku przeciwnym do prawdziwej promocji kobiet i ich zasadniczych praw” – podkreśliła Konferencja Episkopatów Unii Europejskiej.

Biskupi podkreślili, że Karta Praw Podstawowych nie może ona zawierać praw, które nie są uznawane przez wszystkich i powodują podziały. Zaznaczają, że aborcja „nigdy nie może być prawem podstawowym” ponieważ „idzie w kierunku przeciwnym do prawdziwej promocji kobiet i ich zasadniczych praw”.

COMECE zwraca uwagę, że zbliżające się głosowanie w Brukseli w sprawie włączenia „prawa do aborcji” do Karty Praw Podstawowych UE jest prostą konsekwencją tego, co wydarzyło się ostatnio we Francji, gdzie takie „prawo” zostało wpisane do konstytucji. Wywołało to debatę na temat rozszerzenia możliwości zabijania dzieci poczętych na szczeblu europejskim. Projekt w tej sprawie został złożony 7 lipca 2022 roku, jednak po fali sprzeciwów niektórych państw członkowskich odłożono go. Teraz eurodeputowani zdecydowali o poddaniu tej propozycji pod głosowanie.

W swym dokumencie biskupi podkreślają, że trzeba budować Europę, „w której kobiety mogą przeżywać swoje macierzyństwo w sposób wolny i jako dar dla nich i dla społeczeństwa, i w której bycie matką nie jest w żaden sposób ograniczeniem dla życia osobistego, społecznego i zawodowego”. Przypominają, że aborcja nigdy nie może być prawem podstawowym, gdyż jest nim prawo do życia, które dotyka szczególnie osób najbardziej bezbronnych, takich jak nienarodzone dziecko w łonie matki, a także migranci, ludzie starsi, niepełnosprawni i chorzy.

„Obrona życia nienarodzonych jest ściśle związana z obroną każdego innego prawa człowieka. Wiąże się to z przekonaniem, że istota ludzka jest zawsze święta i nienaruszalna, w każdej sytuacji i na każdym etapie rozwoju” – podkreślono.

Dodajmy, że w poniedziałek opublikowana została watykańska deklaracja „Dignitas infinita”, która wymienia aborcję wśród poważnych przypadków naruszenia ludzkiej godności, nazywając ją praktyką godną ubolewania. Dokument krytykuje też operacje zmiany płci, surogację, eutanazję oraz główne założenia ideologii gender.

Na 11 kwietnia br. w Brukseli zaplanowano głosowanie w sprawie włączenia aborcji do Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Zdecydowanie opowiedział się za tym prezydent Francji, Emmanuel Macron. Tego samego dnia w sejmie warszawskim mają być procedowane projekty ustaw, które mają zwiększyć możliwość zabijania dzieci poczętych w Polsce. W związku z tym, środowiska pro-life organizują marsz w obronie dzieci poczętych. Marsz rozpocznie się Mszą Świętą w bazylice Świętego Krzyża o godz. 15:00. Później uczestnicy marszu przejdą pod Sejm.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że szpitale, które odmówią wykonania aborcji bez wyraźnego powodu stracą kontrakt z NFZ. Konsekwencje spotkają również lekarzy, którzy odmówią zabicia dziecka. Zaznaczył, że prokuratura będzie z urzędu badała każdą odmowę wykonania aborcji.

NASZ KOMENTARZ: Terror antycywilizacji narasta. Czy uda się go zatrzymać?

Polecamy również: Pijany Ukrainiec kierował cysterną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!