Biblioteka miejska im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie, wpadła na nietypowy pomysł. Postanowiła promować indyjską filozofię, tzw. Jogę.
Miejska bilioteka publiczna w Lesznie, promuje nietypową akcję. Jak czytamy na jej stronie internetowej, instytucja postanowiła zaangażować się w promocję zgubnej filozofii: Decyzją ONZ – 21 czerwca został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Jogi. Z tej okazji zapraszamy Państwa na praktykę jogi przy dźwiękach mis tybetańskich. Zajęcia odbędą się 21 czerwca 2023 r. w dwóch grupach – pierwsza o godz. 17:00 i druga o godz. 18:00 na tarasie widokowym Leszczyńskiej Galerii Książki (pl. Jana Metziga 25). Joga jest starożytną fizyczną i duchową praktyką, która wywodzi się z Indii. Słowo „joga” pochodzi z sanskrytu, różnych odmian starożytnego języka indyjskiego i oznacza „łączyć” lub „jednoczyć”- symbolizuje zjednoczenie ciała i świadomości. Obecnie jest praktykowana na całym świecie w różnych formach i zyskuje coraz większą popularność.
Brzmi to pozornie zachęcająco, tymczasem Joga to niebezpieczny system filozoficzny, promujący odmienną duchowość, której nie da się w żaden sposób połączyć z doktryną chrześcijańską. Jest to jeden z sześciu ortodoksyjnych systemów filozofii indyjskiej, zajmujący się wszelkimi związkami pomiędzy ciałem i umysłem. Poprzez odpowiedni trening ciała (w tym ascezę) i dyscyplinę duchową (medytację) joga deklaruje możliwość rozpoznania przez praktykującego natury rzeczywistości. W ujęciu religijnym ma to prowadzić do przezwyciężenia prawa karmana i wyzwolenia z kręgu wcieleń (sansara).
Niebezpieczeństwo Jogi, w sposób kompleksowy tłumaczy książka dostępna w naszej bibliotece pt. Sidła z dalekiego wschodu. Joga-reinkarnacja-wegetarianizm, autorstwa s. Michaeli Pawnik. Pracę można nabyć tutaj:
Sidła z Dalekiego Wschodu. Joga – Reinkarnacja – Wegetarianizm
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!