Wczoraj wszystkie środowiska narodowe i konserwatywne obiegła bardzo smutna wiadomość. Otóż odszedł od nas w wieku 91 lat prof. Wolniewicz, który dal wielu był wzorem do naśladowania, a jego postawa i bezkompromisowość w starciach z absurdami lewicowej polityki multikulturalizmu dawała nam nadzieję w tej nierównej walce.
Przy tej niezwykle przykrej okazji nie dało się zarazem nie zauważyć pewene stronniczości i manipulacji jakich dopuściły się lewicowe media podczas podawania informacji o śmierci prof.Wolniewicza.
Portal onet.pl nie przytoczył zbyt wielu informacji o profesorze, ba, nawet go w ten sposób nie tytułuje. Podano jedynie, krótkie informacje o przynależności Wolniewicza do PZPR oraz o jego audycjach w Radio Maryja. Taka notka o śmierci prof. Wolniewicza miała go przedstawić jako osobę związaną ze środowiskiem PiS-u (którą wcale nie był) oraz byłego komunistę.
Swoją przynależność do PZPR Wolniewicz tłumaczył następująco: Upadł stalinizm; z narodu zdjęta została jego groza, milcząca a wszechobecna. Rok 1956 był w życiu Polaków przełomem większym niż potem rok 1989.
Zupełnie inaczej Onet przedstawiał sylwetkę innego zmarłego w tym roku profesora, a mianowicie Zygmunta Baumana. Bauman, nie tylko należał do PZPR, ale też działał w Korpusie Bezpieczeństwa Publicznego w latach najgorszych represji wobec Polaków, czyli 1945-53. W tym jednak przypadku Onet stawia sobie za punkt honoru obronę prof. Baumana, tłumacząc, że po 53 roku stwierdzono jego przywiązanie do rodziny i nieprzydatność do służby wojskowej.
Akurat w roku śmierci Józefa Stalina, zaś trzy lata później, po pamiętnym przemówieniu Chruszczowa, do PZPR wstąpił Wolniewicz. Różnicę w przedstawieniu informacji o śmierci tych dwóch osób widać nie tylko w obszerności tekstu i pochylaniu się nad najważniejszymi aspektami biografii profesorów, ale ujawnia się ona już w tytułach.
Zmarł Bogusław Wolniewicz, miał 90 lat
Prof. Zygmunt Bauman nie żyje. Miał 91 lat
Tak teksty o śmierci Wolniewicza i Baumana zatytułował Onet.pl, różnica niewielka, ale znacząco wpływająca na odbiór czytelników.
Być może różnica w przedstawianiu sylwetek Baumana i Wolniewicza wynika z ich podejścia do idei lewicowych.
Pośród wielu ujemnych cech lewactwa najbardziej wydatną jest głupota – mówił prof. Wolniewicz.
Jeżeli się przyjrzeć politycznemu spektrum w owym czasie (lata 1944-45), to najlepsze rozwiązania proponowali komuniści – to z kolei słowa prof. Baumana przywoływane przez onet.pl.
Źródło: wolnosc24.pl
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!