Od kilku tygodni w Hadze trwa śledztwo w sprawie żydowskich zbrodnia wojennych i przeciwko ludzkości. Na aktualnym etapie trybunał nie orzekł co do istoty sprawy wniesionej przez Republikę Południowej Afryki – czy w Gazie doszło do ludobójstwa. Przeważająca większość spośród 17 sędziów orzekających w sprawie głosowała natomiast za wprowadzeniem środków nadzwyczajnych.
Wydając orzeczenie tymczasowe, sąd stwierdził, że reżim okupacyjny Palestyny musi podjąć wszelkie środki, jakie w jego mocy, aby zapobiec aktom ludobójczym ze strony jego żołnierzy, zapobiec podżeganiu do ludobójstwa, umożliwić większą pomoc humanitarną dla Gazy i wprowadzić więcej środków w celu ochrony Palestyńczyków. Trybunał nazwał ich grupą chronioną na mocy Konwencji o ludobójstwie z 1948 roku. W orzeczeniu wezwano także żydowskich nazistów do złożenia przed sądem w ciągu miesiąca sprawozdania na temat działań podjętych w celu wdrożenia środków.
Wydając wyrok, prezes Trybunału Joan Donoghue stwierdziła, że istnieją wystarczające dowody, aby postępowanie o ludobójstwo było kontynuowane oraz, że MTS jest właściwy do wydania orzeczenia w tej sprawie. W międzyczasie, do czasu wydania ostatecznego orzeczenia, stwierdziła, że sąd „jest zdania, że Izrael musi podjąć środki leżące w jego mocy, aby zapobiec bezpośredniemu i publicznemu podżeganiu do ludobójstwa oraz je ukarać”.
Wspieraj Fundację Magna Polonia!
15 z 17 sędziów głosowało za wprowadzeniem wszystkich środków nadzwyczajnych. Jedynym sędzią, który głosował przeciwko wszystkim ustawom, była Julia Sebutinde z Ugandy.
NOW – The International Court of Justice, on a 15 to 2 vote, demands Israel take all measures to prevent acts of genocide in Gaza. pic.twitter.com/7XEKcBj6xM
— Disclose.tv (@disclosetv) January 26, 2024
Izraelski sędzia Aharon Barak, jeden z sędziów zasiadających w Hadze, powiedział, że chociaż jest przekonany, że ludobójstwo nie miało miejsca, głosował za dwoma z tych rozwiązań. Dodał, że dołączył do większości „w nadziei, że to rozwiązanie pomoże zmniejszyć napięcie i zniechęci do szkodliwej retoryki”. Barak dodał, że głosował za przyjęciem środka dotyczącego uzyskania pomocy dla Gazy w nadziei, że „złagodzi on konsekwencje konfliktu zbrojnego dla najsłabszych”.
Republika Południowej Afryki z radością przyjęła tę decyzję i nazwała ją „zdecydowanym zwycięstwem” prawa międzynarodowego. „Republika Południowej Afryki ma szczerą nadzieję, że Izrael nie będzie działać w celu udaremnienia stosowania tego zarządzenia, jak publicznie groził, ale że zamiast tego podejmie działania, aby w pełni się do niego zastosować, jak to ma obowiązek zrobić” – napisano w oświadczeniu Departamentu ds. Stosunków Międzynarodowych i Współpracy.
Palestyński Minister Spraw Zagranicznych Riyad Maliki wydał oświadczenie w sprawie orzeczenia i z radością przyjął to zarządzenie, nazywając je „ważnym przypomnieniem”, że nikt nie jest ponad prawem -Łamie zakorzenioną w Izraelu kulturę przestępczości i bezkarności, która charakteryzuje trwającą od dziesięcioleci okupację, wywłaszczenie, prześladowania i apartheid w Palestynie – powiedział.
Odpowiedź ze strony reżimu żydowskich nazistów była taka, jakiej można się było spodziewać: Minister Bezpieczeństwa Narodowego Itamar Ben Gvir potępił MTS za wydanie szeregu tymczasowych środków przeciwko Izraelowi, określając ten organ międzynarodowy jako „antysemicki”.
NASZ KOMENTARZ: Zgodnie z naszymi przewidywaniami, Żydzi liczą, że wszystkie swoje zbrodnie zasłonią parasolem gadki-szmatki o “antysemityzmie” i “holokauście”.
Polecamy również: Episkopat twardo przeciwko lewackim planom wprowadzenia aborcji
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!