Według ujawnionych dokumentów Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej (RCMP), formacja ta wdraża właśnie nową formę inwigilacji Kanadyjczyków. Ma ona opierać się na tworzeniu fałszywych kont internetowych i śledzeniu osób uznanych za „ekstremalistów ideologicznych”. Chodzi o działaczy konserwatywnych, wolnościowych i antyaborcyjnych.
Kanadyjska policja tworzy fejk-konta do śledzenia działaczy pro-life. Zgodnie z wewnętrznym dokumentem strategicznym Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej (RCMP) chodzi o nową formę inwigilacji, która w sporej mierze oparta jest na prowokacji. Chodzi o tworzenie fałszywych kont, które mają śledzić i wyciągać informacje od „ektremistów”. Pod tym hasłem kryją się w zasadzie wszyscy, którzy nie popierają tęczowego i zielonego komunizmu.
„Brak obecności operacyjnej RCMP w Internecie został już wcześniej podkreślony w OIR (Operational Improvement Review). W raporcie zalecono, aby RCMP opracowała własny, tajny program internetowy, który miałby pomagać w dochodzeniach w sprawach karnych dotyczących bezpieczeństwa narodowego” – stwierdzono w wewnętrznym dokumencie RCMP.
Dokument, uzyskany przez dziennikarza na podstawie wniosku o dostęp do informacji publicznej i udostępniony CBC News, ujawnia, że Federal National Security „podejmuje obecnie kroki w celu realizacji tego zalecenia poprzez budowanie struktur i zatrudnianie wykwalifikowanej kadry. Prace te muszą zostać priorytetowe i przyspieszone, aby sprostać przyszłemu zapotrzebowaniu na tajne działania online”.Brzmi to niejednoznacznie, podczas gdy w praktyce, chodzi o tworzenie rządowych farm trolli.
„Ma to być narzędzie będące skuteczną techniką zapobiegania popełnianiu poważnych przestępstw oraz rozwiązywania przestępstw popełnionych w przeszłości” – kontynuują władze. „Skupiamy się na odkrywaniu prawdy, weryfikowaniu faktów i ustalaniu, czy ktoś jest zamieszany w brutalny ekstremizm” – napisano.
Według Policji Konnej brutalny ekstremizm dzieli się na trzy kategorie: ekstremizm na tle religijnym, ekstremizm na tle politycznym i ekstremizm na tle ideologicznym. Ekstremizm motywowany ideologicznie został sklasyfikowany jako przemoc ksenofobiczna, przemoc motywowana płcią, przemoc przeciwko autorytetom i „inna przemoc motywowana ideologią”. Ostatnia kategoria obejmuje przemoc środowiskową, przemoc związaną z prawami zwierząt i „przemoc antyaborcyjną”.
Szpiegowanie i śledzenie Kanadyjczyków pod kątem dzielenia się wartościami prorodzinnymi i wolnościowymi może okazać się jeszcze bardziej niebezpieczne, jeśli zostanie uchwalona ustawa premiera Justina Trudeau o szkodliwości Internetu, w ramach której planowane są kary za „mowę nienawiści” w Internecie. Projekt ustawy C-63 został już w lutym br. przedstawiony przez ministra sprawiedliwości Arifa Viraniego w Izbie Gmin. Był krytykowany przez ekspertów konstytucyjnych jako kłopotliwy i potencjalnie łamiący prawa człowieka.
RCMP, podobnie jak inne struktury rządowe w Kanadzie, została zinfiltrowana przez aktywistów skrajnie lewicowej ideologii Woke, którzy określają kwestie prorodzinne, prowolnościowe i pro-life jako „skrajne” i „niebezpieczne”.W 2022 roku Policja Konna wydała 16-stronicowy przewodnik, w którym sugeruje, aby donosić na osoby, które w Internecie wykazują jakiekolwiek oznaki poglądów „antyrządowych” lub „anty-LGBTQ+”.
Polecamy również: Izrael uchwalił prawo pozwalające zamykać palestyńskie dzieci w więzieniach
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!