Amerykańskie stowarzyszenie sportowe skupiające koledże (NAIA) postanowiło, że tzw. “osoby transgender” nie będą mogły uczestniczyć w kobiecych zawodach.
Przełom w sprawie dewiantów pchających się do kobiecych sportów. Konwencja NAIA ogłosiła w poniedziałek decyzję, w której ustanowiła, że od 1 sierpnia tylko studentki, których płeć biologiczna jest żeńska będą mogły brać udział w kobiecych zawodach sportowych organizowanych przez tę federację. Decyzja została podjęta jednogłośnie.
Choć NAIA jest tylko jedną z federacji sportu akademickiego i nie jest tak silna jak Narodowe Stowarzyszenie Sportów Akademickich (NCAA), to jednak zrzesza 250 uczelni członkowskich z całego kraju, a jej sportowcy otrzymują stypendia o łącznej wartości 1,3 miliarda dolarów.
NCAA przez ostatnie kilka lat znajdowała się w centrum krytyki na temat mężczyzn uważających się za kobiety i pchających się do udziału w kobiecych zawodach. Dyskusyjny był zwłaszcza przypadek Lia Thomasa. Ten dewiant brał udział w mistrzostwach organizowanych przez NCAA w 2022 roku i oczywiście wygrywał je w cuglach, mając przeciwko sobie normalne kobiety. Wcześniej, tj. przed zmianą deklarowanej płci, bez powodzenia brał udział w zawodach męskich.
Poniedziałkowa decyzja NAIA zapadła w chwili, gdy NCAA stanęła w obliczu pozwu sądowej złożonego przez kilkanaście zawodniczek, które twierdzą, że ich prawa zostały naruszone przez udział Thomasa w zawodach. Pozew, złożony w zeszłym miesiącu przed amerykańskim sądem rejonowym w Atlancie, opisuje szok, jaki przeżyła pływaczka z Kentucky, Riley Gaines i inne zawodniczki, gdy dowiedziały się, że podczas mistrzostw w Atlancie będą musiały dzielić szatnię z tym dewiantem.
W pozwie stwierdzono, że powódki „wnoszą tę sprawę, aby zabezpieczyć przyszłym pokoleniom kobiet możliwość uzyskania tytułu zwycięzcy, której NCAA im odmawia” – zacytował Daily Mail.
„Sporty akademickie są najważniejszą sceną sportu kobiet w Ameryce i chociaż NCAA nie komentuje toczących się postępowań sądowych, stowarzyszenie i jego członkowie będą w dalszym ciągu promować tytuł IX, dokonywać bezprecedensowych inwestycji w sport kobiet i zapewniać uczciwą konkurencję we wszystkich mistrzostwach NCAA” – stwierdziła z kolei w swoim oświadczeniu federacja NCAA.
W 2022 roku NCAA zrewidowała swoje zasady dotyczące udziału “sportowców transgenderowych” w ramach, jak to nazwała, próby dostosowania się do krajowych organów zarządzających sportem. Na mocy tamtej decyzji pozwolono mężczyznom podającym się za kobiety, startować w kobiecych zawodach.
NASZ KOMENTARZ: Wygląda na to, że w USA nastąpił przełom w podejściu do dewiantów. Gdzie są jednak lewacy, tak ochoczo walczący o prawa kobiet? Dlaczego niszczą kobiece zawody sportowe, wspierając patologie?
Polecamy również: Ukraińcy sprzedawali Polakom podrabiane leki
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!