Publicysta Onetu chce wysłania WP na Ukrainę. Jurasz odniósł się do słów szefa amerykańskiego departamentu obrony, Petera Hegsetha, dotyczące sił europejskich sojuszników. Tenże informował, że siły rozjemcze, które miałyby trafić na Ukrainę, muszą być europejskie, nie amerykańskie. Co więcej, nie mają być objęte ochroną wynikającą z artykułu 5 NATO.
„Skoro Amerykanie stwierdzają, że ich parasol nie będzie obejmował sił rozjemczych w Ukrainie, powinni wysłać do Ukrainy takie siły, by Rosjanie rozumieli, że w razie kolejnej wojny toczyć będą ją nie z symbolicznymi, lekko uzbrojonymi siłami międzynarodowymi, które w razie czego szybko się wycofają, ale z armiami Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii i innych sojuszników” – napisał Jurasz.
W jego opinii, III RP powinna aktywnie wspierać ideę powstania misji wojskowej w Ukrainie. „W interesie Polski jest, żeby taka poważna misja wojskowa powstała. Dokładnie dlatego Polska nie może powiedzieć, że swoich wojsk nie wyśle. Skoro w naszym interesie jest, żeby wojska zachodnie trafiły do Ukrainy, to sami musimy zadeklarować, że również tam pojedziemy. Równocześnie, co trzeba jednoznacznie podkreślić, polskie siły nie mogą stacjonować bezpośrednio na linii rozgraniczenia, a na zapleczu, za siłami francuskimi, brytyjskimi i innymi” – podkreślił.
„Rosjanie muszą wiedzieć, że ewentualnie po raz kolejny atakując Ukrainę, toczyć będą wojnę nie z Polską i Ukrainą, a z Ukrainą, Francją, Wielką Brytanią i innymi w tym – w dalszej kolejności – Polską. Wiedząc to, na wojnę się nie zdecydują” – uważa.
NASZ KOMENTARZ: Jak widzimy, skrajne poddaństwo wobec Ukrainy wciąż jest w „warszawce” modne. Na przegranym konflikcie rosyjsko-ukrianskim wyłącznie straciliśmy, a naiwni ukrofile pokroju Jurasza, domagają się by wydawać kolejne miliony złotych z kieszeni polskich podatników. W jakim celu? W celu ochraniania banderowskiej Ukrainy, publicznie czczącej antypolskich zbrodniarzy i przy każdej okazji plującej nam w twarz.
Polecamy również: PiS udaje asertywność wobec Ukrainy. To kolejna zmyłka wobec wyborców
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!