Liczba osób ubiegających się o azyl w Europie znacznie przekroczyła w ubiegłym roku milion. W porównaniu z rokiem poprzednim to wzrost o 18 procent. Jak widzimy, umowa UE-Tunezja niewiele zmieniła w tym zakresie; kryzys imigracyjny narasta.
Ruszyła kolejna fala nachodźców z Afryki. Agencja Unii Europejskiej ds. Azylu z siedzibą na Malcie poinformowała w środę, że w 2023 roku zarejestrowała łącznie 1,14 miliona wniosków w 27 państwach członkowskich UE, Norwegii i Szwajcarii. To wzrost o 18 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.
W roku poprzednim było to aż 996 tys., lecz i tak znacznie więcej zarejestrowano w 2015 r. (1,4 mln) i 2016 r. (1,3 mln).
Najwięcej imigrantów ubiega się o azyl w Niemczech, gdzie według tych informacji między styczniem a grudniem 2023 r. zarejestrowano 334 tys. nowych wniosków. Na kolejnych miejscach znalazły się Francja (167 tys.) i Hiszpania (162 tys.). Większość wnioskodawców (181 tys.) pochodziła z Syrii, a następnie z Afganistanu (114 tys.). Obywatele Turcji złożyli z kolei około 101 tys. wniosków. Palestyńczycy złożyli 11,6 tys. wniosków o azyl – o dwie trzecie więcej niż rok wcześniej.
Co ciekawe, dane te nie obejmują obywateli Ukrainy, którzy otrzymali tymczasową ochronę w UE po 24 lutego 2022 roku. Nie musieli oni składać w tym celu wniosków. W tym przypadku chodzi nawet o 8 milionów osób.
W porównaniu do lat poprzednich znacznie więcej wniosków zostało zaakceptowanych przez państwa UE: było to 43 proc. To najwyższy procent od siedmiu lat.
NASZ KOMENTARZ: W tym tempie dzikie ludy rozszarpią Unię Europejską w ciągu ok. 10 lat. Żaden system socjalny nie wytrzyma na dłuższą metę takiego naporu. Przetrwanie mozę zagwarantować jedynie narzucenie totalitarnego zamordyzmu, tak by zarówno rdzenna ludność, jak i napływowa, bały się podnosić masowe protesty.
Polecamy również: Ukraiński pedofil usłyszał zarzuty
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!