Wiadomości Wiara

„Świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu, z jakiego nienawidził Jezusa”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W obchodzonym dziś dniu św. Szczepana, pierwszego męczennika, myślami jesteśmy przy tych, którzy ponieśli śmierć za wiarę w Chrystusa i wierność Jego nakazom. Także obecnie są miejsca na ziemi, gdzie każdego dnia chrześcijanie giną za wiarę. Szacuje się, że w 2016 r. zabitych z powodu ich wiary zostało 90 tys. chrześcijan.

 

Mówiąc o tym, papież Franciszek powiedział, że „świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu, z jakiego nienawidził Jezusa”.

 

– On przyniósł światło Boga, a świat woli mroki, by ukryć swe nikczemne uczynki – mówił papież dziś w Watykanie.

 

Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w obchodzoną w drugi dzień Świąt uroczystość świętego Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła, papież przypomniał słowa Jezusa do uczniów: „Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia”.

 

– Także dzisiaj Kościół, by dać świadectwo światłu i prawdzie doświadcza w różnych miejscach ciężkich prześladowań, aż do najwyższej próby męczeństwa. Iluż naszych braci i sióstr w wierze doznaje krzywd, przemocy i jest nienawidzonych z powodu Jezusa – podkreślił Franciszek. – Dzisiejszych męczenników jest więcej niż w pierwszych stuleciach. Kiedy czytamy historię pierwszych wieków, czytamy o wielkim okrucieństwie wobec chrześcijan. To samo okrucieństwo jest dzisiaj i to na większą skalę, nie zapominajmy o tym

 

Papież mówił o prześladowanych chrześcijanach:

 

– Dzisiaj chcemy o nich myśleć i być blisko nich poprzez naszą miłość, naszą modlitwę, a także nasz płacz – powiedział, po czym przypomniał, że w niedzielę, w dzień Bożego Narodzenia chrześcijanie w Iraku świętowali je w zburzonej katedrze.

 

– To przykład wierności Ewangelii stwierdził, dodając, że chrześcijanie ci „mimo trudnych doświadczeń i niebezpieczeństw świadczą z odwagą o swojej przynależności do Chrystusa i żyją Ewangelią angażując się na rzecz maluczkich, najbardziej zapomnianych czyniąc dobro wszystkim bez różnicy”.

 

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!