Europa Wiadomości

Szkocja: Nauczyciel wyrzucił z klasy ucznia za stwierdzenie, iż istnieją tylko dwie płcie (VIDEO)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal pch24.pl do sieci przedostało się nagranie, podczas którego jeden z nauczycieli strofuje ucznia za wyrażenie opinii, że są tylko dwie płcie. „Miałeś okazję by siedzieć cicho” – tłumaczy zasłaniając się statusem szkoły. Cała sytuacja miała miejsce w Szkocji.

Usunięty z lekcji uczeń nagrał ukrytą kamerą swoją dyskusję z nauczycielem. Uczeń o nazwisku Murray został usunięty z klasy za wyrażenie opinii, że istnieją tylko dwie płcie. Nauczyciel podczas prywatnej rozmowy poucza podopiecznego o konieczności wyrażania „inkluzywnych” opinii oraz uważa, że twierdzenia sprzeczne ze statusem szkoły powinien zachować dla siebie.

– Dlaczego wyrzuciłeś mnie z lekcji? To nie jest zbyt inkluzywne z twojej strony – zaczął uczeń.

– Przepraszam, ale to wyrażenie twojej opinii nie było inkluzywne – odparł nauczyciel.

– Są więcej niż dwie płcie (…) to moja opinia, która jest akceptowalna w tej szkole i myślę, że twoja opinia sugerująca że nie ma nic więcej niż kobieta i mężczyzna nie jest inkluzywna – tłumaczył.

Następnie zaczął tłumaczyć uczniowi, że drążąc temat działał na swoją niekorzyść. – Miałeś okazję siedzieć cicho. Otrzymałeś wyraźną szansę by nie kontynuować tego tematu, z czego jednak nie skorzystałeś.

– Tak, ponieważ uważam to za głupie – odparł uczeń.

Następnie nauczyciel wyjaśnił, że podobne opinie uczeń może wygłaszać w domu a nie w szkole gdzie obowiązuje odpowiedni status. Na stwierdzenie, że takie podejście jest „nienaukowe”, nauczyciel odparł, że nie „nie wszystkie zasady oparte są na nauce”.

Jeżeli ktoś uważa, że seksedukacja i ideologia gender zostanie wprowadzona do szkół jako „alternatywa” bez szkody dla tradycyjnych wartości, to bardzo prawdopodobne że jest w błędzie. Przykład nauczyciela ze Szkocji dobitnie wskazuje, że zgubna ideologia ma charakter totalny, a wyrażanie poglądów sprzecznych z jej założeniami spotka się z ostracyzmem i wyciszeniem.

Oby tylko podobne “standardy” nigdy nie zawitały do polskich szkół.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!