Jak podaje portal w polityce.pl ponad 11 tys. szkół zgłosiło się do akcji „Szkoła pamięta” – poinformowało w piątek na Twitterze ministerstwo edukacji. Kulminacja akcji przypadła 25 października.
Jak podał MEN na Twitterze, 25 października to dzień pod hasłem „Szkoła pamięta”. „11 tys. zgłoszeń. Dziękujemy za tak ogromny odzew” – napisał resort.
Głównym celem inicjatywy jest pamięć o ważnych postaciach i wydarzeniach historii.
Zachęcamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, aby w dniach, w których szczególnie wspominamy bliskich zmarłych, pamiętały również o tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. Zapraszamy do podejmowania różnych działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia. Chcemy, aby piątek, 25 października br., czyli ostatni piątek przed 1 listopada, był dniem kulminacji tych aktywności
— informował wcześniej MEN.
W ramach akcji uczniowie wraz z nauczycielami mogli m.in. porządkować i odwiedzać groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności, odwiedzać lokalne miejsca pamięci i zgłębiać ich historię, zapalać znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, sprzątać bezimienne i opuszczone groby, organizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby, odwiedzać groby nauczycieli z danej placówki.
MEN zachęcał do zamieszczania postów z oznaczeniem #SzkołaPamięta w mediach społecznościowych. W ten sposób XI LO w Krakowie poinformowało, że uczniowie i nauczyciele odwiedzili Grób Nowohucki i pomnik poświęcony Bogdanowi Włosikowi. Z kolei siostry z Ochronki w Szebniach odwiedziły razem z podopiecznymi pobliski cmentarz.
Była to lekcja patriotyzmu, aby pamiętać o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny
— napisano na Twitterze.
Jak widać w tym całym sporze ideologicznym młodzież okazała się najmądrzejsza.
Źródło: wpolityce.pl
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!