Świat Wiadomości

Według badań większość transseksualistów wykazuje poważne zaburzenia psychiczne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl według najnowszych badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Browna, nastolatki mające problem ze swoją seksualnością stają się transami po zetknięciu z „grupami wsparcia” tworzonymi przez rówieśników z podobnymi problemami. Aż u 63 proc. z nich stwierdzono przynajmniej jedno poważne zaburzenie psychiczne.

Autorką i pomysłodawcą badania jest psycholog behawiorysta Lisa Littman z Uniwersytetu Browna. Ankietę z 90 pytaniami wypełniło 256 rodziców nastolatków mających problem z tożsamością płciową. Okazało się, że 87 proc. z nich należy do „grup wsparcia” zakładanych zazwyczaj w internecie przez rówieśników. Oznajmienie o swoim transgenderyzmie (coming out) następowało zazwyczaj po jakimś czasie od dołączenia do grupy i było uzależnione w dużej mierze od podobnej decyzji swoich znajomych. „Coming out” połączony był zazwyczaj ze wzmożoną działalnością w mediach społecznościowych.

U 63 proc. z tych nastolatków zdiagnozowano przynajmniej jedno zaburzenie psychiczne, zanim zdecydowali ogłosić światu swój wybór. „Zaburzenie tożsamości płciowej pojawiło się w kontekście przynależenia do jednej z takich grup wsparcia, gdzie jeden, dwóch lub nawet wszyscy znajomi postanowili ogłosić swój transgenderyzm w podobnym czasie” – podaje Lisa Littman, autorka badania. Jednocześnie wskazuje, że jedna trzecia nastolatków, za przyczynę swojej decyzji podaje zerwane lub poważnie naderwane więzi z rodzicami. Połowa z nich zdecydowała się na odizolowanie od rodziny, a 47 proc. nie ufa żadnym osobom spoza kręgu “transów”.

Co ciekawe, zdecydowana większość rodziców (85 proc.) życzliwie wyrażała się o postulatach środowisk LGBT obecnych w przestrzeni publicznej. Mimo to, aż 77 proc. z nich uważała decyzję swojego dziecka za „niewłaściwą”. Littman podaje, że decyzji o zostaniu transseksualistą towarzyszą stany depresyjne, zaburzenia jedzenia, agresja, stany lękowe oraz zażywanie narkotyków. Autorka ma nadzieję, że badania posłużą psychiatrom, aby z większą rezerwą traktowali decyzje nastolatków dotyczące zaburzeń swojej płciowości przed zastosowaniem leczenia.

Badania zostały storpedowane przez homoaktywistów, którzy doamagali się wycofania tekstu z naukowego magazynu, w którym został opublikowany.

W nawiązaniu do wyników tego badania warto dodać, że wielu naukowców oraz komentatorów życia publicznego nie ma wątpliwości, że zjawisko transgenderyzmu osiąga coraz większe rozmiary w wysoko rozwiniętych społeczeństwach Wielkiej Brytanii, Australii czy USA.

Czy te informacje są dal was w jakimś zaskoczeniem? Piszcie w komentarzach.

 

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!